Stefano zaczął tańczyć w wieku szesnastu lat. Wtedy właśnie dołączył do klubu tanecznego Blau Gold Cassino w Mannheim.
Pierwszą partnerką Stefano była Concetta Strazzeri. W ciągu półtora roku awansowali z grupy D do A. Stefano i Concetta przestali tańczyć razem w 1999 roku.
W latach 1999-2002 Stefano tańczył z Yvonne Hemlein w kategorii Amatorzy Łacina.

Kolejną partnerką Włocha była Angela Stuppia. Przetańczył z nią dwa lata.

W 2005 roku Stefano przeprowadził się do Polski, aby tańczyć z Ewą Szabatin. Para często zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce w międzynarodowych turniejach tanecznych.

Po dwóch latach tancerz po raz kolejny zmienił partnerkę oraz kategorię. Od tej pory Stefano tańczył z Rosjanką Alessią Surovą jako profesjonaliści. Ich największym osiągnięciem było 6. miejsce na turnieju Crystal Palace Cup.

Od 2009 roku partnerką Stefano jest Paulina Biernat. Na turniejach reprezentują Polskę. W lutym 2011 zostali mistrzami Europy w konkursie IDSF Professional South American Showdance.


Taniec z Gwiazdami

W 2006 roku Stefano po raz pierwszy pojawił się w polskiej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Łącznie wziął w nim udział sześć razy, zajmując zazwyczaj miejsca na podium. Jego partnerkami były:

Kinga Rusin, dziennikarka TVN - I miejsce

Katarzyna Tusk, córka Donalda Tuska - III miejsce

Justyna Steczkowska, piosenkarka - II miejsce

Agata Kulesza, aktorka - I miejsce

Katarzyna Glinka, aktorka - II miejsce

Katarzyna Pakosińska, aktorka kabaretowa - VI miejsceStefano wziął udział również w niemieckiej edycji show. Partnerował wówczas aktorce Andrei Sawatzki (VIII miejsce), piosenkarce Mandy Capristo (VII miejsce) oraz prezenterce telewizyjnej Marijke Amado (VIII miejsce).